Kolędowanie w VIII LOS

czytaj

Osiągnięcia -> Osiągnięcia sportowe

Regionalny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców w naszej szkole.

W dniu 18 grudnia 2015r. zorganizowany został w naszej szkole Regionalny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców pod hasłem „Nie palę – żyję zdrowo na sportowo”. Na turniej zostały zaproszone LO Myszków, LO Koniecpol, III LO Biegański. Niestety w ostatniej chwili z powodów kadrowych wycofało się LO z Myszkowa.

Turniej zakończył się zwycięstwem gospodarzy VIII LO Samorządowego, II miejsce zajęła drużyna III LO Biegańskiego, III miejsce przypadło reprezentacji LO z Koniecpola.

FOTORELACJA

Nasze dziewczęta wicemistrzami Częstochowy, Nasi chłopcy na piątym miejscu.

Zakończyły się mistrzostwa Częstochowy w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Nasze dziewczęta po wygranych z VII LO Kopernika, V LO Mickiewicza, IV LO Sienkiewicza, II LO im. Traugutta, ZS Kochanowskiego, III LO Biegańskiego dotarły do finału, gdzie po zaciętej walce 2:1 przegrały z IX LO Norwida.

FOTORELACJA

Tegoroczne turnieje

W dniu 29 września  i 2 października 2015r.w naszym liceum rozegrane zostały międzyszkolne turnieje piłki siatkowej dziewcząt i chłopców „Wybór jest jeden – wybieram sport”, których celem było motywowanie młodzieży do uprawiania sportu i codziennej aktywności ruchowej, a odrzucenia wszelkich używek, które wpływają negatywnie na organizm młodego człowieka. Uczniowie reprezentujący szkoły częstochowskie mogli dodatkowo sprawdzić swoje zgranie i umiejętności przed rozgrywkami w ramach licealiady. Turnieje zostały dofinansowane ze środków budżetu Gminy i Miasta Częstochowy.