Wyniki imprez sportowych organizowanych z okazji Jubileuszu X - lecia powstania
Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sztubak” przy VIII LO Samorządowym w
Częstochowie, organizowanych pod hasłem „10 na 10 -lecie”.

Szkolny Turniej Piłki Nożnej Chłopców.

Dnia 29 listopada 2011 roku odbył się Szkolny Turniej Piłki Nożnej Chłopców. Do turnieju zgłosiło się 12 drużyn z VIII Liceum Ogólnokształcącego Samorządowego. Mistrza szkoły zdobyła drużyna „Cartman Team”
w składzie: Bociąga Piotr IIce, Achtelik Michał IId, Pająk Albert IId, Ziembiński Dawid IIce. Wicemistrzami szkoły zostali „Archiwum XX” w składzie: Puczyński Artur IIIb, Gęsiarz Michał IIIb, Służałek Konrad IIb, Lis Kamil IIIb. III miejsce wywalczyła sobie drużyna GDW w składzie: Dzieja Adam IIIc, Dewódzki
Adrian IIIc, Kawelczyk Szymon IIIc. IV miejsce ACEpajace: Gapik Maciej IIc, Kasztelan Kamil IIc, Odrobina Michał IIc. V miejsce KS Wiadro: Ciupa Błażej Ia, Jędrzejczyk Robert Ia, Kopeć Aleksander
Ia, Pindych Patryk Ia. VI miejsce NN: Adamus Marek IIf, Marchewka Patryk IIf, Jasik Mateusz IIf.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Bociąga Piotr IIce, a królem strzelców
Szymon Kawelczyk IIIc, który zdobył 16 bramek.

Szkolny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców

Dnia 30 listopada 2011 roku odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców. Do udziału zgłosiło się 13 chłopców i 6 dziewcząt VIII LO Samorządowego.

Tytuł mistrzyni obroniła Malwina Nowak uczennica klasy IIb. Tuż za nią na II miejscu uklasyfikowała się Angelika Jura uczennica IIIb. Trzecie miejsce zdobyła Dominika Dobrucka klasa IIIb.

Pozostałe miejsca w kolejności wywalczyły: Dominika Drewniak Ibc, Przybylska Klaudia Ibc, Spurek Kamila Ibc

W kategorii chłopców mistrzem szkoły został Ciupa Błażej uczeń Ia. Wicemistrzem został Rosa Maciej IIIb, brązowy medal zdobył: Kamil Lis IIIb, a tuż za podium uplasował się Borowiecki Mateusz z kl. IId.

Miejski Turniej Piłki Koszykowej Dziewcząt

W dniu 2 grudnia rozegrany został turniej koszykówki dziewcząt, na który zaproszone zostały
reprezentacje zaprzyjaźnionych gimnazjów nr 2 i nr 13. Z emocjonujących rozgrywek zwycięsko wyszła drużyna gospodarzy, która wystąpiła w składzie: Klaudia Przybylska, Pamela Bramska, Dominika Dobrucka, Magdalena Kędzior. Na drugim stopniu podium stanęły dziewczęta z gimnazjum nr 13. Trzecie miejsce
przypadło reprezentantkom gimnazjum nr 2.

Szkolny Turniej Badmintona Dziewcząt i Chłopców

7 grudnia rozegrane zostały mistrzostwa szkoły w mało popularnej, a niezwykle ciekawej i wymagającej dużej sprawności fizycznej i koordynacji wzrokowo – ruchowej grze. Do udziału w turnieju zgłosiło się 5
dziewcząt, które rozegrały mecze systemem „każdy z każdym” i 7 chłopców, którzy rozegrali na początku eliminacje grupowe, aby następnie przystąpić do rozgrywek półfinałowych i finałów. Wśród dziewcząt najlepiej zaprezentowała się Patrycja Bawor IIIb, zdobywając tytuł mistrza szkoły, na drugim miejscu uplasowała się Angelika Jura IIIb. Z brązowego medalu cieszyła się Klaudia Przybylska Ibc, która jak sama przyznała po raz pierwszy brała udział w turnieju badmintona. Kolejne miejsca zajęły Dominika Dobrucka IIIb i Kamila Spurek Ibc. Rozgrywki chłopców zdominował Maciej Sapota z Ibc, który wygrał wszystkie mecze. Srebrny medal zdobył ubiegłoroczny triumfator Artur Puczyński IIIb, który w klasyfikacji końcowej wyprzedził kolejno Kamila Lisa IIIb i Krzysztofa Fresela IId.

Regionalny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

9 grudnia rozegrano kolejną imprezę upamiętniającą Jubileusz X – lecia powstania UKS „Sztubak”. Tym razem swoje umiejętności gry w piłkę siatkową mogły sprawdzić zawodniczki gospodarza turnieju VIII LO
Samorządowego i zaprzyjaźnionych od wielu lat z naszym liceum reprezentacje: III LO im. Biegańskiego w Częstochowie i LO w Myszkowie. I tu także emocji nie zabrakło. Po bardzo wyrównanych i pełnym niespodzianek spotkań, aby ogłosić, kto zwyciężył, potrzebne było liczenie małych punktów, gdyż każda drużyna zaliczyła po jednym zwycięstwie 2:0 i jednej porażce 0:2. Ostatecznie turniej wygrała trzema małymi punktami drużyna z Myszkowa, drugie miejsce zajęła reprezentacja Samorządówki, a trzecie miejsce przypadło dziewczętom z „Biegana”.

Regionalny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców

14 grudnia rozegrany został regionalny turniej siatkówki chłopców, na który przybyły reprezentacje LO im. mjr. H. Sucharskiego z Myszkowa i IV LO im. H. Sienkiewicza z Częstochowy. Zwycięzcą tego turnieju
zostało LO z Myszkowa, które co prawda przegrało z Samorządówką 1:2, ale wygrało z LO Sienkiewicza 2:0. O I miejscu zadecydował lepszy stosunek setów. Drugie miejsce wywalczyło VIII LOS, a trzecie IV LO im. Sienkiewicza w Częstochowie.

Miejski Turniej Piłki Siatkowej Chłopców

16 grudnia był kolejnym dniem zmagań siatkarzy, choć nie w takim wymiarze jak planowano, bowiem spośród zgłoszonych trzech gimnazjów, w ostatniej chwili wycofały się dwa. Dlatego też turniej rozegrany został tylko
pomiędzy dwiema drużynami – reprezentacją Gimnazjum nr 2 i gospodarzami turnieju VIII LOS, które w pojedynku 5- cio setowym pokonało gości z gimnazjum nr 2 w stosunku 4:1.

Miejski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

Tuż przed samymi świętami 21 grudnia odbył się miejski turniej siatkówki dziewcząt. Na turniej zgłosiły się reprezentacje gimnazjów nr 15, 17 i 22, które wspólnie z drużyną gospodarzy rozegrały emocjonujące
spotkania. Zwycięsko z rywalizacji wyszły dziewczęta z gimnazjum nr 17 (klasy sportowej), które pokonały drugą drużynę turnieju VIII LO Samorządowe. Na trzecim miejscu uplasowały się dziewczęta z gimnazjum nr 22, a na czwartym zawodniczki reprezentujące gimnazjum nr 15.

Miejski Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców

Po Nowym Roku 11 stycznia rozegrany został cieszący dużym zainteresowaniem turniej tenisa stołowego. Do udziału w turnieju zgłosiło się w kategorii chłopców 9 reprezentacji gimnazjów i 6 reprezentacji dziewcząt do
których dołączyły drużyny gospodarzy. Rywalizacja prowadzona była w kategoriach dziewcząt i chłopców, klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.

Indywidualnie wśród chłopców rozgrywki wygrał Błażej Ciupa z drużyny gospodarzy, tuż za nim uplasował się Nikodem Soliński z gimnazjum nr 8, trzeci był Damian Sikora z gimnazjum nr 23, a tuż za podium stanął Michał Cierpiał z gimnazjum nr 21.